Pracovněprávní nároky: Doba odpočinku mezi směnami

Pracovní doba

DOBRY DEN CHTELA BYCH SE ZEPTAT, ZDALI VAS VAS ZAMESTNAVATEL MUZE NUTIT PRACOVAT JEDEN DEN 21 HODIN A PAK JIT JESTE TEN SAMI DEN OPET DO PRACE, PRACUJI V RESTAURACI, PREDEM DEKUJI ZA VASI ODPOVED

Pěkný den,

rozvržení pracovní směny je upraveno v zákoníku práce tak, že dle §82 délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin, co se týče odpočinku mezi dvěma směnami, je zákonem stanoveno, že je zaměstnavatel povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem druhé směny alespoň 11 hodin. Z vážných provozních důvodů, může dle §93 zákoníku práce nařídit zaměstnavatel práci přesčas výjimečně i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami. Proto záleží, jaké důvody zaměstnavatel má a jestli se jedná o vážné provozní důvody.