Pracovněprávní nároky: Doba určitá a nemocenské dávky

Nemocenská

Dobrý den, syn má uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou do 28.2.2017. Od 13.2. je v pracovní neschopnosti po neplánovaném chirurgickém výkonu. Pracovní neschopnost bude trvat minimálně do 28.2.2017, kdy pracovní poměr skončí. Syn měl v úmyslu poté vycestovat do zahraničí, což mu zdravotní problém znemožní. Předpokládaná doba léčení je minimálně dva měsíce. Jak postupovat dále, je potřeba se registrovat na úřadu práce, kdo by mu dále vyplácel nemocenské dávky? Děkuji za radu.

Dobrý den,

nemocenské dávky od 4. do 15. dne trvání pracovní neschopnosti vyplácí zaměstnavatel, od 15. dne je synovi začne platit OSSZ, protože ke vzniku pracovní neschopnosti došlo ještě za trvání pracovního poměru. Na úřadu práce by se syn měl registrovat až po skončení pracovní neschopnosti.