Pracovněprávní nároky: Doba určitá u jednoho zaměstnavatele

Pracovní smlouva

DOBRÝ DEN, CHCI SE ZEPTAT, KOLIKKRÁT MI MÚŽE ZAMĚSTNAVATEL DÁT PRACOVNÍ SMLOUVU NA DOBU URČITOU A V JAKÉM ČASOVÉM OBDOBÍ, RESPEKTIVE, KDY UŽ BY MĚL ZAMĚSTNANEC DOSTAT SMLOUVU NA NEURČITOU DOBU? POKUD BY TO BYLO NAPŘ. PO 2 LETECH A DOSTAL BY ZAMĚSTNANEC OPĚT NA DOBU URČITOU,JE POTOM PLATNÉ ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU NAPŘ:PO DALŠÍM PÚL ROCE Z DÚVODU SKONČENÍ PLATNOSTI SMLOUVY PLATNÁ? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Dobrý den,

podle zákona nesmí doba trvání pracovního poměru na dobu určitou přesáhnout 3 roky ode dne vzniku pracovního poměru a může být opakována nejvýše dvakrát. Tudíž pokud jste uzavřel pracovní smlouvu na dobu určitou na 2 roky a poté Vám ji zaměstnavatel prodloužil o půl roku, tak je poskončení půl roční lhůty platné rozvázání. Pokud by se ovšem stalo, že by prodloužení bylo již po třetí nebo po čtvrté, tak už jste při skončení druhé pracovní smlouvy na dobu určitou měl dostat smlouvu na dobu neurčitou.