Pracovněprávní nároky: Dodržení výpovědní lhůty v PN

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a chci dát výpověd dohodou , ale nevím zda budu muset dodržet dvou měsíční výpovědní lhůtu.

Dobrý den,

domníváme se, že v případě, kdy se se svým zaměstnavatelem nedohodnete jinak, bude nutné tuto výpovědní lhůtu dodržet.

Okamžitou výpověď lze podat jen v případě, kdy byste podle lékařského posudku nemohla danou práci dále konat bez vážného ohrožení svého zdraví a zároveň by Vám zaměstnavatel do 15 dnů od předložení lékařského posudku nezajistil vhodnější práci. Druhým důvodem dem je pak to, že by Vám zaměstnavatel dlužil mzdu.