Pracovněprávní nároky: Dojíždění do práce do jiného města

Dojíždění do zaměstnání Pracovní smlouva

Dobrý den, pracuju na čerpací stanici Kontakt. Cely rok jsem jezdila vypomáhat do jineho města vzdaleneho 35 km take na čerpací stannici,protože tam nemaji obsluhu. Ted jsem rekla že už tam jezdit nebudu,jelikož mam dite v pestounske peci a mam problémy s hlídanim,. Zamestnavatel nam to pry nařídí. Zajima me jestli i po jeho nařizeni tam musim jet,dekuji za odpoved Horna Marcela

Dobrý den,

V tomhle případě záleží na tom, jak bylo místo výkonu práce zjednané v pracovní smlouvě. Pokud bylo místo výkonu práce zjednané široce, a teda na více provozoven zaměstnavatele, zaměstnavatel není povinný zaměstnance převádět na jinou práci dle zákoníku práce a vyžadovat k tomu jeho souhlas. Široce zjednané místo výkonu práce nebo víc míst výkonu práce se zjednává v případech pokud zaměstnavatel potřebuje daného zaměstnance například jako výpomoc nebo náhradu v jiné své provozovně. Na základě zákoníku práce má být práce vykonávané ve smluvně zjednaném místě výkonu práce.

S pozdravem,