Pracovněprávní nároky: Doplácení rozdílu mzdy v případě dočasného převedení na jinou pozici

Mzda Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den,mám dotaz, pokud mě moje nadřízená dá dočasně vykonávat jinou práci na svém oddělení tzn.tam kde je potřeba i kdyby to bylo třeba jen na týden ,která je placená méně za hodinu neż ta moje, mám nárok na dopláceni rozdílu?Např.jako malířka mám na den 688 Kč a pak vykonáváme pràci kde je na den 630 Kč.děkuji

Dobrý den,

V tomto případě záleží na konkrétních podmínkách stanovených ve Vaší pracovní smlouvě (především na tom, jak je definována Vaše náplň pracovní činnosti a způsob odměňování), obecně lze ale říci, že nárok na doplacení rozdílu byste měla mít. Je ale nutné zhodnotit konkrétní detaily jednotlivých případů, které z Vašeho dotazu nejsou jednoznačné.

S pozdravem,