Pojišťovny: Doplatek mzdy za nemoc z povolání

Plnění pojišťovnou

Dobrý den, mám dotaz ohledně doplatku mzdy. 6.4.2016 mi byla uznána nemoc z povolání.Bývalý zaměstnavatel mě i přes to od 1.5.2016 do30.11.2016 zaměstnal.Od roku 2003 do roku 2014 jsem měl smlouvu na neurčito , poté mi byla změněna na určito a opakovaně uzavírána na sezonu.30.6.2016 mi byl pracovní poměr ukončen ve zkušební době.Byl jsem v tu dobu v pracovní neschopnosti , z důvodu uznané nemoci z povolání . Výpověď mi byla zaslána poštou s tím ,že jsem ji odmítl 29.6.2016 převzít. PN jsem ukončil 15.1.2017 , celou dobu mi zaměstnavatel doplácel do průměrné mzdy. Od 16.1.2017 do30.4.2017 jsem byl veden na ÚP . Pojišťovna tvrdí , že nemám nárok na doplatek mzdy za toto období, že nemám prokázanou ztrátu na výdělku , že by mne bývalý zaměstnavatel nebýt nemoci z povolání stejně zaměstnal až 1.5.2017.Vyplývá to prý z organizačních důvodů vyplývající z režimu (sezónnosti) práce dané profese. Takže mi rentu uznali až od 1.5.2017 . Je tento postup pojišťovny správný? Děkuji za odpověď Slúka Robert

Dobrý den,

pro přesné posouzení této situace bychom museli prostudovat podklady, proto si neváhejte zadat případ na Vašenároky.cz

S pozdravem, Vašenároky.cz