Pojištění automobilu: dopravní nehoda

Dopravní nehody

Dobrý den, před měsícem jsem měl dopravní nehodu. Jiný řidič mi nedal přednost při vjíždění na hlavní silnici.Hlášeno policii, opraveno v servisu. Likvidace rozpočtem nebyla akceptovatelná, protože pojišťovna vykalkulovala částku ani ne na samotné originální díly. Částka je tedy zhruba dvojnásobná oproti rozpočtu + ušlý zisk a najeté kilometry. Chystám se zaslat doklady pojišťovně k proplacení. Jedná se o menší poškození, kdy byl měněn blatník, nárazník a světlo. Mechanik mne upozornil, že oprava i když je z nových dílů a vypadá perfektně, že není na úrovni původního blatníku. Tedy, že i když původní blatník byl nedotčený korozí - pozinkovaný, že oprava taková nebude a koroze se po čase na novém díle objeví i když jde o originální díl a za několik let mám očekávat další nutnou opravu vyměněného dílu. 1. dotaz: Jakým způsobem adekvátně a rozumně ohodnotit snížení hodnoty automobilu tím, že je poprvé bouraný cizím zaviněním ? Několik dní po opravě jsem měl druhou nezaviněnou nehodu. Nepozorný řidič v koloně mi vjel do kufru. Opět bylo hlášeno policii. Tentokrát zřejmě nepůjde o výměnu dílů. Náraz pohltilo převážně závěsné zařízení. Zadní čelo se prohnulo asi o 1-2 cm dovnitř bez dalších stop poškození nárazníku i vlastního čela. Oprava bude pravděpodobně spočívat ve vytažení zadního čela na stolici a kontrole závěsného zařízení. Škodu zavinil řidič u jiné pojišťovny, než u první nehody. Předpokládám, že i tak bude druhá pojišťovna pohlížet na vozidlo jako dříve bourané i když bylo v době druhé nehody již po opravě. Druhý dotaz: Jak postupovat v případě druhé nehody s ohledem na poškození ? Ve druhém případě bych se zřejmě přikláněl k likvidaci škody rozpočtem a jak ohodnotit, že je vozidlo podruhé opět nezaviněně bourané ? Třetí dotaz: je možné provést podle popisu škody a typu vozidla ještě kontrolní ohodnocení, než odsouhlasím ve druhém případě pojišťovně úhradu rozpočtem ? Tedy jestli existuje systém, přes který si mohu škodu kontrolně nacenit.

Dobrý den,

chápeme, že jste se s tímto dotazem obrátil právě na naší společnost, bohužel Vám však ve Vašich otázkách nejsme schopni poradit. Naše společnost se zabývá získáváním finančního odškodnění a technické postupy bohužel neznáme. Děkujeme moc za pochopení. Pokud by Vám však pojišťovna odmítla vyplatit celou částku, můžete se na nás znovu obrátit. Měl byste mít nárok na úhradu veškerých adekvátně vynaložených nákladů, které Vám ve spojení s nehodou vznikly. Snižování plnění kvůli amortizaci vozidla je běžnou praxí pojišťoven, která však není dle zákona. V případě, že ybste chtěl našich služeb využít, stačí zadat případ online