Pojištění automobilu: Dorovnání ceny od viníka autonehody

Škoda na vozidle

Měli jsme autonehodu,kde do nás zezadu naboural jiný řidič (viník autonehody).Pojišťovna dá menší částku než je cena vozidla.Můžeme požadovat od viníka autonehody dorovnání ceny,alespoň nějaké,protože do auta za poslední dva roky dali na opravy přes 32 tisíc korun.Děkujeme za brzkou odpověď.Kovářovi.

Dobrý den,

v případě škody na vozidle se náhrada poskytuje ve výši ceny vozidla před nehodou. Pokud nesouhlasíte s výší, v jaké Vám tato náhrada byla vyplacena, je nutné nechat si vypracovat znalecký posudek, který prokáže, že vozidlo mělo cenu vyšší, a domáhat se doplacení u pojišťovny viníka, případně soudní cestou.

S pozdravem, Vašenároky.cz