Pracovněprávní nároky: Dorovnání mzdy po pracovním úrazu

Pracovní úraz Mzda

Dobrý den mam dotaz když mam pracovní úraz tak mam nárok na 100% ,ale potřebuji vědet za jakého období se dělá průměr mzdy ze kterého mi doplácí zamestnavatel do těch 100 %,protože já mám normální výplatu 21 000,při pracovním úrazu mi chodí ze socialky 11 000,a od zamestnavatele jen 3000 ten zbytek mi doplatí po ukončení nebo je proste nedostanu ?A jak se mám bránit ? děkuji za pomoc

Vážený pane, vážená paní

V případě pracovního úrazu se dopočet průměrné mzdy provádí za předcházející kalendářní čtvrtletí, popř. předcházející kalendářní rok, pokud by tento byl při výpočtu pro Vás výhodnější. Náhrada mzdy by měla být splatná v plné výši ke každému zúčtovacímu měsíčnímu období. Pokud se cítíte poškozen výpočtem výše náhrady, kontaktujte zaměstnavatele a požadujte vysvětlení výpočtu. Případně můžete svůj případ zadat na našich stránkách a my Vám bezplatně případ posoudííme.