Pracovněprávní nároky: Dorovnání mzdy z důvodu nařízené karantény

Mzda

Mám zaměstnavatelem nařízenou karanténu,lze uplatnin nějaký nárok na vyrovnání mzdy?Jak se platí v % tato situace?DěkujiKaranténa je nařízena z důvodu podezření na kontakt s infekcí na pracovišti,v pracovní době.

Dobrý den,

zaměstnavatel vyplácí zaměstnanci prvních 14 dnů v dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény tzv. náhradu mzdy. Zaměstnavatel poskytuje nemocnému zaměstnanci náhradu mzdy za pracovní dny, a to v případě karantény od prvního pracovního dne a v době trvání pracovního vztahu. Náhrada mzdy náleží zaměstnanci, který je nemocensky pojištěn. Vypočítává ji z průměrného výdělku, který se stanovuje stejně, jako kdyby v den vzniku pracovní neschopnosti nastupoval zaměstnanec na dovolenou.

S pozdravem,