Pracovněprávní nároky: Dovolená a nástup na mateřskou

Mateřská Dovolená

Dobrý den, pracuji ve firmě 10 let. V prosinci minulého roku jsem otěhotněla. Nyní normálně chodím do práce a na mateřskou mám nastoupit 21.7.2018 Z minulého roku mám převedených 11 dní dovolené a za letošek mi náleží 20 dní. Chci se zeptat, jestli se mi bude dovolená krátit, když nastupuji po půlce července na mateřskou a když, tak o kolik ? Potřebuju si dny dovolené rozplánovat. Děkuji moc za Váš čas a Vaši brzkou odpověď Havířová

Dobrý den,

za každý odpracovaný měsíc v roce 2018 Vám bude náležet 1/12 Vaší roční dovolené.

S pozdravem, Vašenároky.cz