Pracovněprávní nároky: Dovolená místo vyplacení nemocenské

Nemocenská

Dobrý den,prosím o radu.Syn začal marodit 27.2.2017.Sestřička mu řekla,že nepotřebuje lístek na peníze,když začal marodit na konci měsíce.Zaměstnavatel mu řekl,že nedostane peníze za nemocenskou,dá mu místo ní dovolenou.Může to udělat?Syn totiž odchází z firmy,kvůli špatnému chování ze strany zaměstnavatele.Děkuji.

Vážená paní,

Toto je samozřejmě nepřípustné. Tato výměna není sice zakázaná, ale šla by proti smyslu zákona. Zaměstnavatel je tudíž povinen proplatit 4.-14. den nemocenské tak, jak mu ukládá zákon a dále se starat o zasílání všech podkladů na OSSZ, aby byla vyplácena nemocenská i od 15. dne prac. neschopnosti.