Pracovněprávní nároky: Dovolená po pracovním úraze

Pracovní úraz

Prosim o radu.Manzelovi se stal v 21.7 uraz posekal si prsty na sekacce.Doba leceni 6 az 8 tydnu. 15.8 mame jet na dovolenou do chorvatska,mame to uz zaplacene.Pracuje u hasicu a ma neschopenku.Co mame udelat aby jsme mohli odjet??

Vážená paní,

Jestliže chce manžel během nemocenské změnit místo svého pobytu, tj. ve Vašem případě odjet na zahraniční dovolenou, může Vám tuto změnu povolit Váš ošetřující lékař, ale jen po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění (Okresní správy sociálního zabezpečení). Pokud tato souhlas neudělí, je třeba dovolenou přesunout (popř. stornovat), nebo prac. neschopnost ukončit a vybrat si dovolenou.

S pozdravem, Vaše nároky.cz