Pracovněprávní nároky: Dovolená po skončení mateřské

Dovolená

Dobrý den, od 22.2.17 jsem na pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství a termín porodu je v půlce října. Do práce již nenastoupím, pracuji jako učitelka. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou. Na kolik dní dovolené budu mít po mateřské nárok? Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

mateřská dovolená se považuje za náhradu za výkon práce. Dovolená Vám proto bude náležet ve stejné výši, jako byste pracovala.

S pozdravem, Vaše nároky