Pracovněprávní nároky: Dovolená před nástupem do důchodu

Dovolená

Dobrý den, chci se zeptat na pčet dní dovolené. Jsem zaměstnána u jednoho zaměstnavatele již tři a půl roku. Nyní jsem dostala smlouvu na jeden rok( od 1.6.2017) a to do 31.5.2018. 5.února 2018 však odcházím do starobního důchodu. Kolik dnů dovolené si mohu vybrat než nastoupím do starobního důchodu. Moc děkuji za odpvěď

Vážená paní,

Počet dní dovolené se stanoví poměrně k tomu, kolik dní jste během pracovního poměru odpracovala. Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. V případě, že si dovolenou nestihnete vybrat, bude Vám tato proplacena.

S pozdravem, Vaše nároky.cz