Pracovněprávní nároky: Dovolená před odchodem do důchodu

Dovolená

Dobrý den.Dne 31.8.2018 odcházím do důchodu. Zbývá mi 10 dnů ŘD. Se zaměstnavatelem jsem se snažil domluvit, že si ji vyberu před koncem. Toto nechce akceptovat, tvrdí, že mi ji nedá-pouze proplatí.Toto nechci já, chci si dovolenou vybrat! Má na toto nárok, nebo si mohu dov. vybrat? Děkuji. Zourek

Dobrý den,

obecně platí, že zaměstnavatel může určit termíny čerpání dovolené a pokud mu nevyhovuje daný termín na konci srpna, může ho odmítnout. Měl by však nabídnout jiný termín v daném úseku, pokud mu v tom nebrání naléhavé provozní důvody.

S pozdravem,