Pracovněprávní nároky: Dovolená při čerpání nemocenské

Dovolená

Dobry den. 23.1 2017,jsem začal marodit-rakovina.Čerpáni nemocenskeho,mi končí 13.12 2017.Ve firmě jsem podal vypověd ,ke 30.11 2017.Mam narok,na nějakou poměrnou čast dovolené?,,Děkuji..Roman Duda -Brno.

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na tom, zda jste u zaměstnavatele odpracoval alespoň 21 dnů v daném kalendářním roce. Pak by Vám vznikl nárok na 1/12 dovolené za kalendářní rok. Jestliže však tomu tak nebylo, nárok na dovolenou, ani na její poměrnou část, Vám bohužel nevznikl.