Pracovněprávní nároky: Dovolená při nástupu do zaměstnání v průběhu měsíce

Dovolená

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to v situaci, když nastupuju do zaměstnání od začátku měsíce, ale první den v daném měsíci vychází na víkend, tzn. že budu mít smlouvu až od pondělí (např.3.4.2017) Počítá se v tomto případě duben jako celý odpracovaný měsíc a mám za něj tedy nárok na 1/12 roční dovolené? děkuji

Dobrý den,

nárok na 1/12 dovolené vzniká po odpracování minimálně 21 dnů. Nehraje roli, ve kterém měsíci k odpracování těchto dní došlo.