Pracovněprávní nároky: Dovolená při nástupu na mateřskou

Dovolená

Dobry den, jsem agrnturni zamestnanec jiz 7 let a pracovni smlouvy mam vzdy na dobu urcitou od 1.1 do 31.prosince. 1.9 budu nastupovat na materskou. Mame narok na 25 dni dovolene na kalendarni rok. Zajimalo by me zda mam stale narok na 25 dni dovolene nebo ji budu mit pokracenou? Dekuji

Vážená paní,

dovolená přísluší za odpracované dny. V případě mateřské dovolené se jedná o stav, kdy sice zaměstnankyně práci nevykonává, ovšem zákon toto období za konání práce považuje. Nárok na dovolenou tak vzniká v plném rozsahu.