Pracovněprávní nároky: Dovolená při nerovnoměrné pracovní době

Dovolená

Dobrý den, je možné, aby nám zaměstnavatel při nerovnoměrné pracovní době, udělil řádnou dovolenou, dle jeho názoru místo chybějících hodin měsíčního fondu? A je taky možné, aby nám při dvanáctihodinové pracovní době proplácel v dovolené pouze osm hodin?

Dobrý den,

při nerovnoměrné pracovní době se dovolená počítá jako průměr odpracovaných směn, respektive počtu hodin za týden. Proplácení osmi hodin za dovolenou je v tomto případě v pořádku.