Pracovněprávní nároky: Vybrání dovolené při výpovědi

Dovolená

Dobrý den, otázka ohledně dovolené. Výpověď mi začína 1.4.2018 a končí 31.5.2018. 20.4. do 4.5. Mám vypsanou dovolenou. Může mi ji zaměstnavatel zeušit? A nebo když ji poddám až po dovolené může mi ji neproplatit? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám dovolenou proplatí nebo musí umožnit Vám si ji vybrat. Zaleží jak dlouho ji máte nahlášenou atd., ale primárně určuje dovolenou zaměstnavatel - s tím, že by měl přihlédnout k zájmům zaměstnanců.