Pracovněprávní nároky: Dovolená v případě odpracovaných 3měsíců

Dovolená

Dobrý den. 31.3.2017 mi zaměstnavatel neprodloužil pracovní smlouvu,čímž si zajistil můj okamžitý odchod.Vzhledem k tomu,že jsem nevyčerpal ani jediný den řádné dovolené 2017,a odpracoval 3měsíce,náleží mi ,,proplacení její poměrné části?" Firma má 20ti denní placenou dovolenou,tedy jsem v nároku na 5dní? Děkuji mnohokrát

Vážený pane,

zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru. Jestliže vznikne zaměstnanci právo na náhradu mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou nebo její část, tato náhrada přísluší ve výši průměrného výdělku.