Ostatní: Dřívější zrušení smlouvy na pozemky

Pozemky

Dobrý den,chci se zeptat,jestli jde zrušit smlouvu na zemědělské pozemky sjednanou na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 10 let.Chtěl bych pozemky zpět dříve a nájemce na to nechce přistoupit.Děkuji

Dobrý den,

z Vašeho zadání jsem pochopil, že se jedná o smlouvu nájemní, popřípadě smlouvu pachtovní či nějakou jejich obdobu. Jelikož jste si s nájemcem ujednali svá práva ve smlouvě, bude se celý Váš právní vztah řídit touto smlouvou. Tedy pokud je ve smlouvě sjednaná desetiletá výpovědní doba, začne tato doba běžet doručením výpovědi nájemci (pozor ale, je nutné, aby byla dodržena forma (např. písemná), která byla ve smlouvě sjednaná). Po jejím uplynutí nájem skončí, ať s tím nájemce souhlasí nebo ne. Ukončit nájem bez toho, aby musela uplynout výpovědní doba je obecně možné pouze dohodou obou stran.

S pozravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní