Pracovněprávní nároky: Druhá půlhodinová přestávka

Práce přesčas

Zaměstnanec má 8 hodinovou pracovní dobu, vykáže práci přesčas, za který si bude čerpat náhradní volno. Přesčas má od 15-23h. Musí si vykazovat druhou půlhodinovou přestávku, když pracuje déle? Po jaké době se musí vykazovat druhá půlhodinová přestávka? Děkuji

Vážená paní,

ze zákona je během dvanáctihodinové směny povinná pouze jedna půlhodinová přestávka, záleželo by však také na vnitřních předpisech zaměstnavatele, který může určit, že během dvanáctihodinové směny budou přestávky dvě.

S pozdravem Vaše nároky.cz