Pracovněprávní nároky: Dvouměsíční výpovědní doba

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,mám uznanou nemoc z povolání již 9 let a v nynějším zaměstnání budu dávat výpověď v souvislosti s nemocí z povolání,dál tu práci už nezvládám.Jak tu výpověď mám napsat,když chci mít ve výpovědi 2-měsiční výpovědní dobu

Dobrý den,
Vy jako zaměstnanec můžete dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoliv důvodu, případně i bez udání důvodu. Omezení jsou pouze u výpovědi ze strany zaměstnavatele, takže je na Vás, zda důvod do své výpovědi zahrnete.
Jestliže je dána výpověď, pracovní poměr končí vždy uplynutím výpovědní doby, která činí ze zákona nejméně 2 měsíce. Pokud se tedy se zaměstnavatelem nechcete dohodnout na výpovědní době delší, nemusíte to do své výpovědi vůbec zahrnovat a doba bude automaticky 2 měsíce.
Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Jestliže zaměstnavatel obdrží Vaši výpověď např. 25. července, výpovědní doba běží od 1. srpna a končí ke 30. září a s tím i Váš pracovní poměr. Od 1. října tedy můžete nastoupit do nového zaměstnání.