Stát: Exekuce při invalidním důchodu

Exekuce

Dobrý den chtěla se zeptat jak je to s exekuci ktrou mam na invalidní důchod.Z důchodu mi strhávají 1500.A tet chdim do práce ma mzda činí 10100.kolik mi můžou strhnout z výplaty.Nebo pocitaji důchod a vyplatu do hromady?Jak je to s životní minimem?dekuji z odpověď.

Dobrý den,

pokud Vaše čistá mzda činí 10 100 Kč a invalidní důchod 1 500 Kč, odečte ze součtu těchto částek tzv. nezabavitelné minimum, které pro rok 2017 činí 6154 Kč (za každou vyživovanou osobu by se toto minimum zvýšilo o 1/4) a zbytek se rozdělí na třetiny, první třetina jde Vám, druhá třetina jde na přednostní pohledávky (pokud žádné nejsou, jde Vám) a poslední třetina jde na exekuci. Pokud by Váš příjem přesahoval nezabavitelné minimum 9232 Kč, vše nad tuto částku by šlo na exekuci.

Exekucí může být postižen i invalidní důchod, proto je možné jej pro účel tohoto výpočtu sečíst s Vaší mzdou.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Stát