Stát: Exekuční vymáhání úroků z prodlení

Exekuce

Dobrý den....Mám delší dobu exekucí kterou jsem mnoho let neplatil u GE MONEY AUTO....(dnes u Moneta)....Jistina je 108 tis.... Tu se teď chystám zaplatit,ale útok a úroky z úroků mi vyšplhali i s jistinou dohromady na částku 320.000,- pokud zaplatím jistinu,jsou tyto úroky soudně ,či exekučně... vymahatelný? Budu mít nárok na upuštění od těchto úroků? Děkuji Jaroslav....

Vážený pane Jaroslave,

Úroky jsou příslušenstvím pohledávky (jistiny) a je možné je tedy soudně (případně exekučně) vymáhat. Věřitel (Moneta) by Vám teoreticky mohl úroky odpustit, jestliže uzavřete dohodu o narovnání, kde se zavážete k zaplacení určité částky (např. 200 000 Kč). Vzhledem k tomu, že jste dlouhou dobu neplatil exekuci, žádnou spolupráci ze strany věřitele nečekejte. Zcela jistě bude nutné zaplatit celou jistinu i s úroky, tedy oněch 320 000 Kč.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Stát