Letecká doprava: Finanční odškodnění za téměř nestihnutý let

Zpožděný let

Dobrý den, dne 16.3.2018 v 18:30 se nám zpozdil let KL 1358 o cca 20 minut z PRG do AMS, který navazoval na náš let KL 891 tentýž den ve 20:55 z AMS do CTU. Díky zpoždění prvního letu jsme sice stihli navazující let, ale museli jsme rychle běžet z gatu, kde jsme přistáli do gatu dalšího, odkud nám navazující letadlo vzlétalo. Personál původního letu byl velmi nepříjemný a nezajistil nám, ani ostatním účastníkům, kterým navazoval let na delší vzdálenost, prioritní vystoupení (museli jsem ještě do autobusu, kterým jsme popojížděli snad 10 minut na dráze), tudíž jsme nastupovali až do druhého autobusu a poté museli utíkat. Díky běhu, který jsme museli absolvovat jsme byli uřícení, zpocení, nemohli popadnout dech, bylo nám špatně a nastydli jsme. Let byl zakoupen dohromady jako navazující. Je možné si za toto žádat nárok na finanční odškodnění? Případně jaké dokumenty jsou k tomu potřeba? Předem moc děkuji, Jana Nozarová

Dobrý den,

je nám líto, ale v tomto případě bohužel nárok na odškodnění nevzniká. I když chápeme, jak moc musela být pro Vás tato situace nepříjemná, evropské nařízení, na základě kterého se odškodnění v letecké dopravě vyplácí, se o těchto situacích nezmiňuje.

S pozdravem Vaše nároky.cz