Bydlení: Financování zateplení domu

Pronajatý byt

Dobrý den, mám dotaz ohledně financování při zateplení našeho domu. SVJ si chce vzít úvěr, my jsme chtěli uhradit náš podíl v hotovosti. Proto jsme toto oznámili na schůzi členů SVJ. Předseda řekl, že to tak nechce a dal o tomto hlasovat. Všichni tedy schválili, že i my se musíme podílet na úvěru. My hlasovali proti. Může SVJ hlasovat a tedy rozhodovat o způsobu našeho financování ? Je toto hlasování platné? Nám jde o to, že se nechceme podílet na úrocích, a chceme zmírnit možnost, že v případě nesplácení úvěru bychom přišli o byt. I když vím, že toto se ani splacením v hotovosti nedá na 100% vyloučit. Děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

SVJ Vás nemůže nutit, abyste se podíleli na úvěru, pokud jste připraveni složit prostředky ihned. Úvěr poskytnutý SVJ se tak jednoduše sníží o Vámi poskytnutou částku. Řekněte tedy, že hlasování je neplatné a že jste připraveni složit Vás podíl na účet SVJ a o tento podíl se zmenší celkový úvěr. Nicméně jak správně píšete, ručení se tímto nezbavíte, nemůžete vyloučit, že v případě nesplácení úvěru SVJ banka nepůjde i po Vás.

Zpět do Bydlení