Bydlení: Fond oprav v nájemním bytě

Pronajatý byt

Dobrý den, pořád nemohu pochopit, jak je to s fondem oprav v nájemní smlouvě na byt. pronajímám byt a v nájemní smlouvě mám uvedenou částku za pronájem ve výši 5000Kč, dále částku správa domu (rezerva na opravy) ve výči 600Kč a částku 2500Kč jako záloha na služby. Je to takto správně?Je smlouva platná a mohu požadovat po nájemnících takto placení do fondu oprav?Na netu čtu, že ne, že by to muselo být všechno zahrnuto v částce za nájemné. Když to mm takto rozepsáno, je to špatně?Děkuji

Dobrý den,

Občanský zákoník v § 1180 stanoví, že na správu domu přispívá vlastník. To ale samozřejmě neznamená, že si nemůže tyto náklady započítat do nájmu. Není ani žádný problém tyto částky (nemusí být ani fixně nastaveny) uvést v nájemní smlouvě jako položky, ze kterých se celkové nájemné skládá. Můžete to tedy mít takto rozepsáno, ale tyto položky musí být součástí nájemného, nikolinad jeho rámec.

Zpět do Bydlení