Pracovněprávní nároky: Fond pracovní doby při nepřetržitém provozu

Pracovní smlouva

Dobrý den, pracuji jako celník ve služebním poměru v nepřetržitém, 12 hodinovém směnném provozu, denní, noční, nerovnoměrný provoz. Chtěl bych se zeptat, zda je pro tento provoz určen fond pracovní doby se svátky, oproti ostatním provozům, které mají fond pracovní doby stanoven bez svátků. Jedná se mi o počet hodin které musím odpracovat. Děkuji.

Dobrý den,
služební poměr je upravován služebním zákonem (č. 234/2014 Sb.), který v § 99 odkazuje na obdobné fungování služební doby ve Vašem případě jako pracovní doby dle zákoníku práce v § 79 odst. 2. Zde je v písmenu b) stanovená týdenní pracovní doba na 37,5 hodiny týdně. To je pro zaměstnavatele závazné. Fond pracovní doby platné právo nezná, jedná se toliko o pomůcky zaměstnavatelů.

Přidělování práce o svátcích je upraveno v § 91, odstavec 4 zákoníku práce.

S pozdravem

Vašenároky.cz