Pracovněprávní nároky: Hemeroidy jako nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den,jsem řidičem z povolání dálkových tras,poslední nástup k dalšímu dopravci bylo v únoru 2016,po roce se u mě projevili hemeroidy které řeším,lecim s doktory od února 2017.Dnes nastupuji na neschopenku na dobu zatim neurcitou,kvůli klidu a pak asi dalším vyšetřením,možná i operaci a tak. Mám nějaký nárok na bolestné,či dorovnani mzdy? Výpočet mzdy je kvůli těmto problémům náhle velmi nízký,nez při normalnim výkonu práce!Děkuji Pavel

Vážený pane,

Dle nařízení vlády hemeroidy nejsou nemocí z povolání. Ve vašem případě Vám tudíž nenáleží žádný nárok od zaměstnavatele.

S pozdravem, Vaše nároky.cz