Reklamace/e-shopy: Hodinky reklamace

Reklamace ostatní

Zakoupila jsem v kamenném obchodě-zlatnictví samonatahovací hodinky v ceně 5500,-Kč,které jdou pouze,pokud jsou na ruce,po sundání jedou ještě cca 2 hodiny. Při reklamaci v obchodě mně bylo sděleno,že vrátil peníze a odstoupit od prodejní smlouvy lze až po 3 reklamacích. Hodinky jsem zakoupila před 14 dny,vadu jsem zjistila po 5 dnech používání a tehdy jsem s nimi navštívila prodejce.

Ano, odstoupit od smlouvy jde skutečně až po 3 reklamaci, je bohužel nešťastné, když je závada zjištěna po několika dnech užívání. Zákon bohužel nerozlišuje, zda se závada projeví za týden nebo za několik měsíců.

Dle § 2161 odpovídá prodávající kupujícímu mimo jiné za to, že věc při převzetí nemá vady, má vlastnosti, které si strany ujednali, a hodí se k účelu, pro který jej prodávající uvádí. Pokud se vada projeví v průběhu 6 měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí. Nemá-li věc výše uvedené vlastnosti, můžete požadovat dodání nové věci bez vad, případně odstranění vady. Nelze-li vadu bez zbytečného odkladu odstranit, můžete odstoupit od smlouvy.