Pracovněprávní nároky: Hodinová výpověď pro zdravotní problémy

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Chtěla bych dát hodinovou výpověď, mám už dlouho po zkušební době, ale zaměstnavatel mě nechce pustit. S této práce mám zdravotní problémy a pokud tuto práci budu nadále vykonávat tak se mi to bude vracet. Našla jsem si jinou práci i stejnou pozici. Zaměstnavatel mi nabízí jinou pozici a za menší peníze. Musím to přijmout když mě takhle chtějí sesadit? .Děkuji za odpověď

Vážená paní,

v případě, že máte zdrav. problémy uznány jako nemoc z povolání, popř. prac. úraz, je zaměstnavatel povinen Vás na vaši žádost přeložit na jinou vhodnou práci a rozdíl mezi příjmem před úrazem nebo nemocí a po něm Vám dorovnat. Okamžitou zrušení prac. poměru je možné za předpokladu, že podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce. Pokud tuto změnu nepřijmete, musíte postupovat buďto skrze dohodu, nebo klasickou výpověď, u které Vám však v případě Vašeho podání nenáleží právo na odstupné a Váš pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby.