Pracovněprávní nároky: Hodinová výpověď z důvodu stěhování

Ukončení pracovního poměru

Prosim o radu mužů dat hodinovou výpověď z důvodu stěhování ze svého města ke svému příteli do jiného města, dekuji

Dobrý den,

aby bylo možné podat hodinovou výpověď, tak je nezbytné, aby Vám byla dosavadní práce zakázána od lékaře. Tudíž byste ze zdravotních důvodu nebyla schopná danou činnost vykonávat. Máte samozřejmě možnost podat výpověď, kde není nutné uvádět důvod. Nicméně je nezbytné dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu. Ve vašem případě by bylo však nejvýhodnější se se zaměstnavatelem dohodnout a ukončit pracovní poměr dohodou. Poté můžete ze zaměstnání odejít kdykoli.