Pracovněprávní nároky: Hodinová výpověď

Ukončení pracovního poměru

prosím o radu: chci odejít ze zaměstnání hodinovou výpovědí. Důvod: léčím se již několik let v psychiatrické poradně a jsem přesvědčena, že moje nemoc vznikla a trvá v důsledku pracovních problémů mobbing, bossing, diskriminace, šikana. Děkuji moc za odpověď a vaši pomoc. Ing. Václava M.

Dobrý den, jako zaměstnanec můžete podat klasickou výpověď, aniž byste musela podat zaměstnavateli důvod výpovědi. Ke klasické výpovědi ze strany zaměstnance se však vztahuje výpovědní lhůta dva měsíce, ve které byste měla v zaměstnání ještě setrvat. Pokud by se jednalo o nemoc z povolání, mohla byste po zaměstnavateli nárokovat také náhradu škody. V takovém případě však nedoporučejeme podávat výpověď, protože byste se mohla připravit o dvanáct měsíčních platů jako odtupné. Obáváme se však, že Vámi popsaný problém bohužel jako nemoc z povolání v ČR uznaný nebude.