Pracovněprávní nároky: Hodinovou výpověď v době nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, je možné podat hodinovou výpověď v době nemocenské, která je dostána kvůli nákaze svrabu ze zaměstnání?

Dobrý den,

Ve Vašem případě to nelze, okamžité zrušení pracovního poměru (hodinová výpověď) zaměstnancem lze jen v zákonem daných případech. Nicméně pokud zaměstnanec podle lékařského posudku nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, lze podat hodinou výpověď. Tedy jedna z možností by byla, pokud by Vám lékař tento posudek dodatečně vyhotovil. Další možností je ihned písemně podat řádnou výpověď a pokusit se s Vaším stavem přečkat ony dva měsíce výpovědní doby, kvůli Vaší zmíněné nákaze lze uvažovat, že většinu, ne-li celou výpovědní dobu strávíte doma.