Pojišťovny: Hodnota bodu při úraze

Odškodnění za úraz ve škole

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na hodnotu bodu při úraze, který měla dcera ve škole. Pojištění bylo řešeno ze strany školy, jelikož se jedná o typ školy kde je součástí výuky judo a karate. Úraz byl v roce 2015. Děkuji

Dobrý den,

podle metodiky Nejvyššího soudu (vypracované podle ust. § 2958 nového občanského zákoníku) se hodnota bodu počítá jako 1 % z průměrné měsíční mzdy za kalendářní rok předcházející roku, kdy vznikl nárok (resp. škoda). (Přesně řečeno z hrubé měsíční nominální mzdy v národním hospodářství.) Pro rok 2015 tak činí hodnota jednoho bodu 256,86 Kč.