Pracovněprávní nároky: Hodnota jednoho bodu za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den.V září r.2015 jsem měla pracovní úraz.Nyní žádám o odšk.trv.následků.Za kolik se počítá hodnota jednoho bodu.Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

podle metodiky Nejvyššího soudu vypracované podle ustanovení § 2958 občanského zákoníku činí hodnota jednoho bodu 1 % z hrubé měsíční nominální mzdy v národním hospodářství za kalendářní rok předcházející roku, v němž vznikl nárok. V roce 2014 činina výše jednoho bodu částku 251,28,- Kč, což představovalo jedno procento průměrné měsíční mzdy za rok 2013.