Zdraví: Hrazení úrazu při potyčče

Odškodnění za úraz ve škole

prosím o radu,dnes vnuk dal facku spolužákovi a ten nešťastně upadl, zlomil si při pádu zápěstí. Škola vše sepsala. Bojím se jestli nebude vnuk platit škodu způsobenou na zdraví spolužáka. Jsou oba pojištěný, protože mají před maturitou tak i plnoletý. Děkuji

Dobrý den, bohužel je možné, že je za úraz odpovědný. Pokud tomu tak skutečně je, může po něm jeho spolužák chtít i náhradu škody. Pokud je však jeden z nich pojištěný, zraněný spolužák třeba na úraz či Váš vnuk na tzv. na blbost, měli byste být bez obav a případné bolestné či další odškodnění by mělo jít z těchto pojistek.

Zpět do Zdraví