Pracovněprávní nároky: Individuální valorizace platu

Vyplácená mzda

Dobrý den, chci se zeptat jestli má oddělení personální možnost výši valorizaci platu dávat podle svého úsudku ( individuální posuzování) Kolegyně na stejné pozici má valorizaci vyšší Děkuji za Vaši odpověď

Vážená/ý paní/e

Tzv. valorizace mzdy či platu se zaměstnavateli využívá k plošnému dorovnání inflace, která se promítne ve mzdě, platu či odměně za vykonanou práci. V případě, že kolegyně má nižší základní plat, je možné, že vyšší valorizace je způsobena i tím, že dostala přidáno. Tak jako tak, není možné zaměstnance na stejné nebo obdobné pozici jakkoli diskriminovat.

S pozdravem,

Vaše nároky