Bydlení: Insolvence, prodání domu pod cenou

Insolvence

Dobrý den mám dotaz. Jsem v insolvenci věřitel který ma na našem domě zástavu nařídil prodej domu přes Eurodrazby. Odhad domu je 1800000 Kč my jsme našly kupce který by dům koupil v primem prodeji za 2200000. Ten člověk měl V bance jiz připravený úvěr a schválený. Vse jsme zaslali věřiteli a oni to zamítly. Věřitel to zamítl a nařídil prodej přes Eurodrazby za minimální cenu 900000 Kč. Ma na to nárok. Nepoškozuje nas tim. My jsme umožnily odhadci prohlidku domu i aby si udelal fotky. Musíme umoznit zájemcům prohlídku domu. Děkuji za info. Kraj

Dobrý den ,

zpeněžení zajištěného majetku představuje určité specifikum v úpravě insolvenčního zákona a řízení jako takového. Úprava zpeněžení zajištěného majetku v insolvenčním zákoně stanoví, že jde-li o zpeněžení věci, práva, pohledávky nebo jiné majetkové hodnoty, která slouží k zajištění pohledávky, je insolvenční správce vázán pokyny zajištěného věřitele směřujícími ke zpeněžení. Představuje tak jakousi výjimku z pravidla, a dává tak zajištěnému věřiteli širší práva a možnosti, než věřiteli nezajištěnému.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení