Stát: Invalidní důchod ve dvou zemích

Invalidní důchod

Dobry den mam dotaz ohledne invalidniho duchodu ,pobiram invalidni duchod v zahranici mohu zadat ze zakona tez v Ceske republice.Pojisteni splnujiDekuji za odpoved Kuvik

Dobrý den,

pokud pobíráte invalidní důchod ve členském státu EU, spadá na uvedenou problematiku Nařízení Rady ES č. 1408/71, o uplatňování systémů sociálního zabezpečení na zaměstnané osoby a jejich rodiny pohybující se v rámci Společenství. Toto nařízení souběh nároků na invalidní důchody z několika členských států EU teoreticky umožňuje, ovšem je zde mnoho proměnných, kterými se nároky dále řídí a bohužel z poskytnutých informací není možné přímo posoudit existenci nároku, proto bychom doporučili se s Vaší konkrétní situací obrátit přímo na ČSSZ.

S pozdravem

Vaše nároky

Zpět do Stát