Realitní kanceláře: Inzerce přes realitní kancelář

Prodej nemovitosti

Davam realitni kancelari povoleni k inzerci mého domku bez zprostredkovatelske smlouvy.Podepsala jsem pouze zadost o inzerci. Pokud prodam domek zajemci,kterého si najdu sama ,ne přes RK- budu muset hradit naklady na inzerci RK -DOTAZ

Zde bohužel vzhledem ke značné smluvní volnosti v této právní oblasti není možné poskytnout konkrétní radu, která by se musela odvíjet od konkrétního obsahu smluvního vztahu s realitní kanceláří. Je otázkou, co je obsahem dané žádosti o inzerci, zda jsou zde obsažena ujednání o náhradě nákladů v takových případech či sankce při prodeji nemovitosti. Obecně však lze konstatovat, že pokud byla prostřednictvím žádosti realitní kancelář požádána o výkon určité činnosti (inzerování nemovitosti) je pravděpodobné, že by jí přinejmenším nárok na úhradu skutečně vynaložených nákladů na inzerci měl vzniknout, na druhou stranu by se však nemělo jednat o příliš vysokou částku.