Pracovněprávní nároky: Jak dlouho trvá vyplacení bolestného

Bolestné Pracovní úraz

Dobrý den,byl jsem asi 3/4 roku na nemocenské mám pracovní úraz poranil jsem si záda mám sníženou pracovní schopnost a následky už doživotí. Zažádal jsem si o bolestné už v lednu ,ale ještě se nic neděje jak dlouho to můze ještě trvat? Mám na to vůbec nárok? A kolik mi můžou schválit?předem děkuji za odpověď z pozdravem Várady.

Dobrý den,

Pokud jste utrpěl pracovní úraz, určitě máte nárok na bolestné, případně dále i na odškodnění za trvalé následky, náhradu vzniklé škody či dorovnání ušlé mzdy. Více o pracovním úrazu naleznete zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/co-je-pracovni-uraz-aneb-vse-o-pracovnim-urazu-1

Bolestné by Vám mělo být vyplaceno po ukončení léčby. Výše bolestného záleží na bodovém hodnocení lékaře.

Pokud by zaměstnavatel odmítal odškodnění za pracovní úraz vyplatit, určitě se na nás obraťte. Pokud to bude v našich silách, rádi Vám s řešením případu pomůžeme. Zadat případ k nezávaznému posouzení můžete zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

U nás za právníka neplatíte!

S pozdravem Vaše nároky.cz