Pracovněprávní nároky: Jak postupovat při výpovědi ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpovědi ze zdr. důvodů. Od lékaře mám napsané, že jsem zdravotně nezpůsobilá(atopický ekzém) vykonávat dosavadní práci(práce s chemikáliemi). Zaměstnavatel mě přeřadil na jiné místo, ale je to míň placené. Můžu toto odmítnout? Stávající smlouva mi končí 31.8.2018 Nebo jak můžu postupovat? Pokud bych dala výpověď ze zdr. důvodů i když pro mě má jinou práci, vztahuje se na to dvouměsíční výp. doba? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen převést svého zaměstnance i bez jeho souhlasu, jestliže pozbyl vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci, ale také i tehdy, pokud nesmí podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí.