Pracovněprávní nároky: Jak postupovat při zrušení pracovního místa

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,dne 28.6.18 u nás v podniku proběhla reorganizace a byla zrušena některá místa,bohužel po 15ti letech i mé.Nyní mi běží 2m výpovědní doba,od 1.7.18 a měla bych dostat 3 odstupné platy.Je léto,mám s dětmi naplánovanou dovolenou,kterou jsem odevzdávala v plánu dovolených zač.května.Mohu zůstat po celou dobu výp.doby doma na překážkách v práci ze str.zaměstnavatele?Poběží mi i tak plat?Co si musím v práci zařídit než mi výp.doba skončí (evid.list,zápočt.list)a mohu o ně požádat již nyní nebo až na konci výp.doby?A kdy mohu začít hledat nové místo či požádat o pomoc úřad práce?Moc děkuji za Vaše rady.

Vážená paní

V případě výpovědi musíte i nadále vykonávat práci tak, jak Vám ji zaměstnavatel nařídil. Nekonat práci můžete pouze v případě, že Vám skutečně zaměstnavatel žádnou nezadal. Co se týče ukončení pracovního poměru, tento končí posledním dnem výpovědní doby. Veškeré náležitosti vyřídíte s koncem pracovního poměru. Co se týče registrace na Úřadu práce, je dobré tuto vykonat během prvního týdne po skončení pracovního poměru.