Pracovněprávní nároky: Jaké sankce hrozí za okamžité ukončení PP?

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, rozhodl jsem se ukončit PP ihned. Pracovní poměr mám na dobu neurčitou. Jaké sankce mi hrozí pokud již do práce nenastoupim?Děkuji

Dobrý den,

pokud ukončíte pracovní poměr ihned, aniž byste podal výpověď, případě absolvoval výpovědní lhůtu, může po Vás zaměstnavatel následně vymáhat skutečnou škodu, která mu Vaším odchodem vznikla. Doporučujeme se tedy ideálně se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodnou a podepsat s ním dohodu o ukončení PP.

S pozdravem Vaše nároky.cz