Pracovněprávní nároky: Jakým způsobem se proplácí dovolená?

Dovolená

Dobrý den, mám výměr 22000 základ.+12000Kč pohyblivá složka. Po 5letech ve firmě.Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se proplácí dovolená, jestli má zaměstnavatel právo proplatit např. pokud mám 10 dní dovolené, řádné, základ mzdy za 150 hodin a pohyblivou složku pouze za odpracované hodiny tedy 75 opdrac.hodin z celkových 150. Tedy v době dovolené mám i o tisíc méně. Je to tak v pořádku? V předchozích státních zaměstnáních jsem měla za dovolenou obvykle vyšší mzdu, ale zde vidím ve výplatnici, že se mi částka za pohyblivou složku přičítá jen za odpracované dny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zaměstnanci přísluší za dobu čerpání dovolené náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku. Vaše náhrady mzdy za dovolenou by tedy měla odpovídat průměrnému výdělku za předchozí kalendářní čtvrtletí včetně pohyblivé složky mzdy.

S pozdravem, Vašenároky.cz